przepisy na śniadanie

Pancakes

składniki:

  • 180 g mąki pszennej
  • 2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
  • 2 łyżki cukru
  • szczypta soli
  • 200 ml mleka, temperatura pokojowa
  • 30 g roztopionego masła
  • 2 jajka (rozmiar M), temperatura pokojowa

Sposób przygotowania:

  1. W jednej misce wymieszać trzepaczką suche składniki, a w drugiej płynne. Składniki suche dodać do płynnych i wymieszać do połączenia się składników. (Nie mieszać za dużo. W przeciwnym wypadku pancakesy twarde będą. Jeśli powstaną grudki, do nic nie szkodzi. Lepiej z grudkami, niż za długie mieszanie).
  2. Placki smażyć na patelni z małą strefą tłuszczu, na średniej mocy palnika z obu na złoty kolor. Po ok. 11/2- 2 ciasta na jeden naleśnik. Zrobić odstępy między placszkami. Dopiero, gdy na cieście z górą robią “pęcherzyki”, placuszek obrócić. W żadnym wypadku nie obracać plac ciągleka z jednej strony na drugą.
  3. Podawać z syropem klonowym lub z ulubionym dodatkiem do naleśników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *